studio-republic-644339-unsplash89-min

طراحی سایت شرکتی تابع چه قوانینی است؟

زمانی که تصمیم به طراحی سایت شرکتی گرفته شود، گام‌های طی کردن این پروژه، کمی متفاوت از چیزی خواهد بود که در یک طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت شخصی، مجله و غیره داریم. طراحی سایت دارای استانداردهای پایه‌ای است که در هر الگویی از انجام آن، رعایت شده و به شکلی ثابت هستند؛ اما به جز این موارد که در مطالب قبلی نیز در خصوص طراحی سایت حرفه‌ای به آن‌ها اشاره کرده‌ایم، برای ایجاد یک وب سایت شرکتی، قوانین و قواعد دیگری نیز برقرار خواهند بود.

در ادامه با رایموند گروپ همراه شده و در خصوص قوانین و قواعد طراحی سایت شرکتی بیشتر بدانید.

طراحی سایت شرکتی

از آن جایی که طراحی سایت شرکتی، به نوعی جلوه آنلاین هویت حقوقی یک شرکت و کسب و کار است، باید کاملا با پرستیژ و رده کسب و کاری آن شرکت همخوانی داشته باشد. از این روی غالبا پیش از ورود کامل به فاز طراحی وب سایت برای یک شرکت و برند تجاری، هماهنگی‌های لازم صورت می‌گیرد.

  • برندسازی و طراحی لوگو: در صورتی که شرکت از پیش دارای لوگو باشد، از همین لوگو برای وب سایت نیز استفاده خواهد شد. در غیر این صورت لازم است که در مراحل نخستین برندسازی، طراحی لوگو صورت گرفته و یک طرح  کاملا سازگار با هویت سازمانی، ایجاد گردد.

طراحی سایت شرکتی چطور انجام می شود؟

  • تناسب‌بندی جلوه بصری با ماهیت برند: در فاز بعدی باید طراحی با در نظر گرفتن کامل تناسب‌بندی جلوه بصری وب سایت با ماهیت برند صورت بگیرد. به طور مثال اگر این قرار است یک وب سایت شرکتی مربوط به محصولات پلیمر و ایزومر باشد، حتما لازم است که طراحی بصری، فونت، رنگ بندی و به طور کلی ساختار وب سایت، در تناسب با این ماهیت باشد. همین طور اگر با یک شرکت تجهیزات شبکه روبرو باشیم و برنامه طراحی سایت شرکتی برای چنین برندی را داشته باشیم، ترکیب‌بندی بصری به همین سمت و سو خواهد رفت.
  • انطباق با تمام پلت فرم‌های صفحه نمایش: البته این مورد در خصوص تمامی وب سایت‌ها صادق است و در وب سایت‌های شرکتی نیز به میزان قابل توجه به آن اهمیت داده شده و حتما باید وب سایت کاملا رسپانسیو بوده و با تمامی قالب‌های صفحه نمایش در هر فرم و ابعادی، سازگاری داشته باشد. این مورد حتما از سوی طراح وب سایت مورد لحاظ قرار گرفته و به این شکل ضمن بهبود کاربری آن، از سوی گوگل نیز امتیاز بهتری را دریافت خواهد کرد.
  • شناخت رقبا و آنالیز: به یاد داشته باشید که در طراحی سایت شرکتی، باید حتما شناخت و آنالیز رقبا به خوبی صورت گرفته و در صورتی که برند شما دارای رقبای تجاری باشد، حتما وب سایت آن‌ها نیز مطالعه شده و نقاط ضعف و قوت هر یک به خوبی شناسایی گردد.

شناخت رقبا و آنالیز آن ها در طراحی سایت شرکتی اهمیت زیادی دارد

  • طراحی صفحات اختصاصی: اگر با یک طراحی سایت فروشگاهی روبرو باشیم، تقریبا مشخص است که به چه صفحاتی نیاز داریم و این به یک روال از پیش تعیین شده برای تمامی وب سایت‌های فروشگاهی تبدیل شده است. در خصوص وب سایت‌های شرکتی، اوضاع کمی متفاوت بوده و بسته به ماهیت برند و سازمان، صفحات اختصاصی متفاوتی نیاز خواهد بود. از این روی طراح وب سایت، پس از دریافت اطلاعات مربوط به شرکت و شناخت کامل هویت آن، صفحات اختصاصی را ایجاد خواهد کرد. بدیهی است که هر یک از این صفحات بسته به ماهیت خود، می‌توانند طراحی یکپارچه و در عین حال متفاوتی داشته باشند.
  • پشتیبانی وب سایت شرکتی: پس از به اتمام رسیدن مراحل طراحی سایت شرکتی، غالبا تمایل و نیاز کمتری به تغییرات وجود خواهد داشت. با این همه در رایموند گروپ، خدمات پس از طراحی و راه‌اندازی وب سایت عرضه شده و در صورتی که به هر دلیل نیاز به ایجاد تغییرات در آن وجود داشته باشد، پشتیبانی انجام آن را برعهده می‌گیرد.

کلام آخر

به جز توان فنی، مهم‌ترین چیزی که در طراحی وب سایت‌های شرکتی و سازمانی وجود دارد، خلاقیت بالا است. می‌توان از یک ماهیت شرکتی، ده‌ها و حتی بیشتر طراحی سایت داشت و اهمیت زیادی دارد که از این میان بهترین و جذاب‌ترین از نگاه کاربر و گوگل، انتخاب شود. این چیزی است که در رایموند گروپ تجربه خواهید کرد و وب سایت شرکتی شما به شکلی طراحی می‌شود تا به خوبی گویای برند سازمانی‌تان باشد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

افکارتان را باما در میان بگذارید

اطلاعات شما پیش ما امن هست، آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!