80-1-2000x1125

چطور بهترین طراحی اپلیکیشن را داشته باشیم؟

اپلیکیشن ها جایگاه بسیار خوبی در دنیای فضای آنلاین امروزی به خود اختصاص داده اند و افراد با در دست داشتن گوشی موبایل هوشمند، تبلت و … امور بسیاری را در اپ های مربوطه، دنبال می کنند. از این روی طراحی اپلیکیشن نیز برای سرویس ها و خدمات مختلف، معنای جدیدی به خود گرفته و بخشی از وصول اجرایی کسب و کارها را به خود اختصاص داده است. فارغ از این که در زمینه سرگرمی و بازی، اطلاع رسانی، خدمات، فروش و … فعال باشید، یک اپلیکیشن با طراحی حرفه ای و مناسب می تواند به رونق بخشیدن فعالیت حرفه ای شما، کمک زیادی کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا به مراحل طراحی اپلیکیشن حرفه ای بپردازیم.

طراحی اپلیکیشن

برای داشتن یک طراحی اپلیکیشن حرفه ای که به خوبی جوابگوی نیازهای مخاطبان و بازار هدف شما باشد، لازم است که گام های زیر را طی نمایید:

1. شناسایی و رده بندی بازار و جامعه هدف

در هر طراحی اپلیکیشن ابتدا باید بازار و جامعه هدف شناسایی شده و مطابق با آن، طراحی اپ صورت بگیرد. این چیزی است که در شکل طراحی اپلیکیشن، رنگ بندی آن، تم اپ، محیط کاربری و … تاثیر می گذارد. به طور مثال اگر قرار باشد یک اپلیکیشن مناسب کودکان طراحی شود، قطعا رده سنی و نیازهای کودکان در طراحی آن تاثیرگذار خواهد بود.

2. شناسایی نیازهای بازار هدف و تطابق با اپلیکیشن

در این مرحله نیز به خوبی به این موضوع پرداخته خواهد شد که بازار هدف چه نیازهایی در خصوص سرویس و خدمات یا کالای اپلیکیشن دارد و چه بخش هایی در منوی آن جای خواهد گرفت. به طور مثال اگر قرار است این یک اپلیکیشن خدمات خودرویی باشد، احتمالا بخش هایی به نشان دادن دوربین های طرح ترافیک، پرداخت خلافی، استعلام خلافی و …اختصاص خواهد یافت. در این مرحله از طراحی اپلیکیشن نیازها و پیشنهادهای مشتری برای طراحی اپ، دریافت شده و با استانداردهای موجود و نیز نیازهای بازار هدف، مورد تطابق قرار خواهد گرفت.

طراحی اپلیکیشن حرفه ای

3. طراحی ابتدایی الگوی اپلیکیشن

پس از رسیدن به یک توافق کلی در خصوص این که قرار است در اپلیکیشن چه چیزی ارائه گردد، طراحی ابتدایی و اولیه آن انجام خواهد گرفت. در این گام می بینیم که چه رنگ بندی برای اپ در نظر گرفته شده، چه فونتی در آن به کار رفته و هر بخش در کدام صفحه و به چه ترتیبی جای می گیرد. به این صورت مشتری یک شمایل کلی از چیزی که قرار است در نهایت به وی تحویل داده شود، دریافت کرده و می تواند نسبت به آن نظرات خود را ابراز نموده و تا حد امکان این نظرات اعمال شود.

4. توسعه نمونه اولیه اپلیکیشن

با رسیدن به طرح اولیه، نسبت به توسعه نمونه اپلیکیشن اقدام می شود. به این ترتیب هر یک از بخش های اپ فعال شده و کاربری آن تا رسیدن به بهترین نقطه، بهبود بخشیده خواهد شد. این بخش مهم ترین قسمت از طراحی اپلیکیشن حرفه ای است که در صورت انجام پذیرفتن عالی آن، کاربری اپلیکیشن اعم از این که اندروید یا iOS باشد، رضایت بخش خواهد بود.

5. ارائه نسخه بتا در طراحی اپلیکیشن

در فرآیند حرفه ای طراحی و توسعه اپلیکیشن ها، باید پس از اجرای اولیه، یک نسخه بتا ارائه شود تا مشتری بتواند به خوبی در محیط اپ به جستجو پرداخته و تمامی قسمت های آن را بررسی کرده و مشکلات و باگ های احتمالی را پیدا کند.

6. شناسایی باگ ها و مشکلات اپ

با در دست داشتن نسخه بتا، به خوبی می توان باگ های احتمالی محیط اپ را شناسایی کرد. گاهی اوقات با انجام تغییراتی کوچک، محیط کاربری بهینه ای به دست آمده و می توان بهره برداری بهتری از اپلیکیشن داشت. تمام این موارد با در اختیار داشتن نسخه بتا، به خوبی میسر خواهد بود.

طراحی اپلیکیشن

7. رفع باگ های اپلیکیشن

در مرحله بعدی، تمام باگ ها و تغییرات کوچک احتمالی برطرف شده و محصولی تمیز و بی نقص حاصل خواهد شد.

8. ارائه نسخه نهایی

در نهایت، نسخه نهایی طراحی اپلیکیشن اندروید یا iOS ارائه می شود و می توان آن را به سرویس های دانلود و معرفی اپلیکیشن، وارد ساخت.

9. پشتیبانی

در رایموند گروپ، به عنوان یکی از برترین و بهترین گروه های طراحی سایت و اپ، پشتیبانی پس از ارائه نسخه نهایی به مشتریان داده شده و می توانند از خدمات بعدی این گروه برخوردار باشند.

سخن پایانی

در بالا مراحل طراحی اپلیکیشن حرفه ای را دنبال کردیم. هر یک از این مراحل باید حتما به وسیله یک تیم متخصص و خلاق انجام شود. باور داشته باشید که در زمینه اپ های مختلف، داشتن خلاقیت و ابداع، می تواند به مراتب تاثیرگذارتر از چیزی باشد که در طراحی وب سایت حرفه ای دیده بودیم.

 

 

 
برچسب‌ها: بدون برچسب

افکارتان را باما در میان بگذارید

اطلاعات شما پیش ما امن هست، آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!

سبد خرید