portrait-of-businessman-in-glasses-holding-tablet-AWVHCJ67U-min

طراحی سایت فروشگاهی چطور انجام می شود؟

یکی از بهترین روش های کسب درآمد امروزی که بسیاری افراد پیشه کرده و البته عده کمی موفق از آن بیرون می آیند، راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی است. با داشتن یک فروشگاه اینترنتی و آنلاین می توانید به راحتی یک کسب و کار بدون نیاز به موقعیت فیزیکی آغاز کرده و در صورتی که در این زمینه هوشمندانه فعالیت کنید، احتمال موفقیت شما بالا خواهد بود. نخستین چیزی که در راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی باید با قدرت و به شکل حرفه ای انجام شود، طراحی سایت فروشگاهی است. با توجه به حضور پررنگ انواع و اقسام فروشگاه های اینترنتی و قالب های آماده ای که در این جهت ارائه شده است، یک طراحی سایت حرفه ای و منحصر به فرد، می تواند پتانسیل موفقیت را بالا ببرد.

در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم المان های طراحی فروشگاه اینترنتی کدامند.

طراحی فروشگاه اینترنتی

در طراحی فروشگاه اینترنتی باید موارد زیر لحاظ گردد:

جذابیت بصری: یکی از نخستین فاکتورهایی که با ورود به صفحه ابتدایی و همین طور صفحات داخلی یک فروشگاه اینترنتی جلب نظر می کند، رنگ بندی، فونت و به طور کلی جذابیت بصری آن است. لازم است که حتما کاربران از حضور در این صفحات لذت برده و رنگ ها کاملا تجاری و متناسب با کالاهای حاضر در فروشگاه آنلاین انتخاب شده باشند.

محیط کاربری ساده: از این ها گذشته طراحی حرفه ای سایت فروشگاهی باید به شکلی صورت بگیرد که یک محیط کاربری ساده را رقم زده و تمامی مراحل حضور در وب سایت را برای کاربران تسهیل نماید. یک کاربر باید از نقطه شروع جستجوی یک محصول تا مشاهده تصاویر، توضیحات و … احساس خوشایندی داشته و پس از تصمیم به خرید، مراحل ثبت نام، واریز وجه و … نیز با سرعت مطلوب و تجربه کاربری مناسب پیش بروند.

طراحی سایت فروشگاهی

سازگاری با درگاه های پرداخت: از آن جایی که یک بخش کامل از فرآیند خرید در فروشگاه های اینترنتی به پرداخت آنلاین و اتصال به درگاه های پرداخت مربوط می شود، لازم است که حتما سازگاری کامل طراحی وب سایت با درگاه های پرداخت وجود داشته باشد.

بارگزاری ساده محصولات: از آن جایی که در یک فروشگاه اینترنتی پیوسته نیاز به بارگزاری محصولات جدید خواهد بود، لازم است که مراحل و فرآیند بارگزاری ساده بوده و به سرعت انجام پذیرد. بدیهی است که این مورد باید از سوی طراح سایت به شکلی بهینه سازی شده و پس از آن اپراتوری که قصد وارد کردن محصولات در سایت را دارد، با فرآیند ساده و کاربردی روبرو باشد. این موضوع کاملا دو جانبه بوده و باید از طرفی دیگر نمایش محتوای محصولات سایت نیز بهینه سازی شده و بهترین اطلاعات را در یک قاب نمایش، به کاربر بدهد.

مدیریت فروش بهینه: مدیریت فروش بهینه، سیستمی است که از سوی طراح سایت فروشگاه اینترنتی، بهینه سازی شده و در اختیار مدیریت فروشگاه قرار می گیرد. به این صورت می توان دریافت سفارشات، ارسالات و … را به خوبی مدیریت کرده و این باعث ایجاد نظم در فرآیند جاری فروشگاه اینترنتی شده و در نهایت رضایت مشتریان را رقم خواهد زد؛ یعنی درست همان چیزی که برای برندسازی و افزایش تعداد مشتریان به آن نیاز داریم.

مدیریت انبار بهینه: مدیریت انبار بهینه نیز یکی از فاکتورهایی است که حین طراحی سایت فروشگاهی مورد توجه قرار گرفته و با استانداردسازی کامل آن، مدیریت فروشگاه یا اپراتور سایت، تسلط بهتری بر انبار محصولات داشته و خریدهای اشتباه و بدون موجودی متناظر، اتفاق نمی افتد.

طراحی سایت فروشگاهی

 

مدیریت حمل و نقل بهینه: مدیریت حمل و نقل بهینه در نهایت موردی است که طراح سایت فروشگاهی حرفه ای، لحاظ کرده و حین طراحی فروشگاه، این مورد را به خوبی در ساختار خود قرار می دهد. به این شکل کاربران می توانند فرآیند حمل و نقل را دنبال کرده و نوع حمل و نقل و ارسال بسته پستی خود را نیز در صورت نیاز انتخاب نمایند.

طراحی سایت فروشگاهی پارس فناوران مبتکر

در پارس فناوران مبتکر، طراحی سایت فروشگاهی به شکلی کاملا انحصاری انجام شده و به هیچ وجه کپی برداری از وب سایت های فروشگاهی فعلی انجام نمی گیرد. این موجب می شود که وب سایت فروش آنلاین شما، به هیچ وجه شبیه به سایر فروشگاه های اینترنتی نبوده و چنین وجه تمایزی در جذب مخاطب، اثرگذاری عالی خواهد داشت.

برچسب‌ها: بدون برچسب

افکارتان را باما در میان بگذارید

اطلاعات شما پیش ما امن هست، آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!